Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

DYPLOMACI, BOGACZE I PADEREWSKI … | wykład dr Magdaleny Pinker

13.01.2022, 18:00
WSTĘP: Wolny
CYKL: Muzeum? A po co?

W czwartek 13 stycznia o godzinie 18:00 zapraszamy na wykład DYPLOMACI, BOGACZE I PADEREWSKI, CZYLI O DARCZYŃCACH KOLEKCJI ORIENTALNEJ W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE dr Magdaleny Pinker.

Zbiory Sztuki Orientalnej w Muzeum Narodowym w Warszawie składają się w zdecydowanej większości z darów. Wśród osób ofiarujących są postaci nieprzeciętne – magnaci, dyplomaci, podróżnicy etc. Opowieść o darczyńcach nie jest jedynie przedstawieniem fascynujących i nierzadko dramatycznych biografii, ale też historii kolekcjonerstwa sztuki orientalnej w Polsce.

Dr Magdalena Pinker – kuratorka Zbiorów Sztuki Orientalnej Muzeum Narodowego w Warszawie. Kuratorka i współautorka wystaw poświęconych sztuce Azji: „Paderewski” (2018), „Życie wśród piękna. Świat chińskiego uczonego. Sztuka z Chińskiego Muzeum Narodowego” (2016-2017) oraz „Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei” (2019-2020). Jest adiunktem w Katedrze Arabistyki i Islamistyki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół różnych aspektów sztuki i architektury islamu oraz historii kolekcji orientalnych.

WSTĘP WOLNY!
Liczba miejsc ograniczona do 70 osób. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa.
Wydarzenie organizowane w ramach wystawy „Muzeum? A po co?” prezentowanej w Muzeum Azji i Pacyfiku w terminie 19.11.2021 — 11.09.2022.