Dekolonizacja muzeów | wykład dr Moniki Stobieckiej

9.12.2021, 18:00
WSTĘP: Wolny
CYKL: Muzeum? A po co?

W czwartej 9 grudnia o godzinie 18:00 zapraszamy na wykład dr Moniki Stobieckiej „Dekolonizacja w badaniach muzeów: potencjalne przeszłości i możliwe przyszłości”.

Jakie pytania stawiają sobie badacze problematyki dekolonizacji muzealnictwa? Jak brzmi nowa definicja „muzeum”? Czy krytyczne zmierzenie się z przeszłością kolekcji oraz sposobem pozyskiwania eksponatów pozwoli na odwrócenie się od myślenia europocentrycznego?

Na te i wiele innych pytań o współczesne muzealnictwo spróbuje odpowiedzieć dr Monika Stobiecka, historyczka sztuki i archeolożka z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

Wstęp wolny!
Liczba miejsc ograniczona do 70 osób. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa.

Wydarzenie organizowane w ramach wystawy „Muzeum? A po co?” prezentowanej w Muzeum Azji i Pacyfiku w terminie 19.11.2021 — 11.09.2022.