WYDARZENIA

Image article

Buntowniczki z Afganistanu – promocja książki Ludwiki Włodek

12.04.2022, 18:00
WSTĘP: Wolny

Zapraszamy na spotkanie z pisarką i reporterką Ludwiką Włodek, poświęcone jej nowej książce pt. „Buntowniczki z Afganistanu” (W.A.B. 2022).

Autorka pisze o kobietach, które walczyły o lepszy Afganistan. Pokazuje drogę, jaką musiały przejść, żeby stać się znanymi polityczkami, artystkami, działaczkami. Bohaterki jej książki za swoją niezależność płaciły ogromną cenę. Ponowne dojście talibów do władzy uczyniło ich sytuację skrajnie niebezpieczną. Losy buntowniczek z Afganistanu pokazują, że walka o prawa kobiet w tym kraju (i nie tylko) nigdy się nie kończy. Uczą też jednak, że kobieca solidarność może zdziałać cuda, a raz wywalczona wolność daje siłę, by przeciwstawić się kolejnemu zniewoleniu.

Ludwika Włodek – reporterka, socjolożka, wykładowczyni na Wydziale Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książek: „Pra. Iwaszkiewiczowie” (2012, wyd. II 2021), „Wystarczy przejść przez rzekę” (2014), „Andrzej Mróz. Cudowna, cudowna historia” (2014), „Cztery sztandary, jeden adres. Historie ze Spisza” (2017) oraz „Gorsze dzieci Republiki. O Algierczykach we Francji” (2021).

12.04., godz. 18.00, wstęp wolny

Współorganizator: Wydawnictwo W.A.B