Brody Neuenschwander – rezydencja artystyczna w Muzeum Azji i Pacyfiku

14.10.2019 - 19.10.2019

Od poniedziałku (14.10) w Muzeum Azji i Pacyfiku gości artysta Brody Neuenschwander, autor prac prezentowanych na wystawie czasowej It is written. Podczas jego tygodniowej rezydencji w Muzeum odbędzie się szereg wydarzeń związanych ze współczesną kaligrafią.

15 października o godz. 18.00 zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Brody’im Neuenschwanderem Latin, Chinese and Arabic script: the origins and development of three great calligraphic traditions up to the digital age. Przed wykładem będzie można oglądać artystę tworzącego na żywo trójwymiarowe dzieła w wirtualnej rzeczywistości.

17 października o godz. 18.00 zapraszamy na niemy performance A Brush with Silence, podczas którego, pod czujnym okiem Brody’iego Neuenschwandera, kaligrafowie z różnych stron świata w milczeniu będą pisać w różnych językach i systemach zapisu.

Od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 w przeszklonej Sali bibliotecznej Brody Neuenschwander poprowadzi warsztaty dla studentów Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Partner: Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych