WYDARZENIA

Image article

Bodhisattwa Guan Yin i różne oblicza współczucia

24.09.2017, 18:00
WSTĘP: 10 zł

Bodhisattwa Guan Yin i różne oblicza współczucia we współczesnym świecie

 

Przedmiotem wykładu Heng Sura będzie rola w buddyzmie Bodhisattwy Guan Yin (Awalokiteśwary) – ucieleśnienia żeńskiego aspektu buddyjskiej idei wielkiego współczucia (Mahakaruny).

Heng Sure został wyświęcony na mnicha w tradycji chińskiego buddyzmu mahajana w Mieście Dziesięciu Tysięcy Buddów, w Talmage, w Kalifornii, w 1975 roku.
Urodził się w Toledo, w Ohio. Kiedy kończył studia z języków orientalnych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, spotkał swojego nauczyciela, mistrza chan Hsuan Hua (1916 – 1995). Po otrzymaniu pełnych święceń, rozpoczął pielgrzymkę „Trzy kroki – jeden pokłon” w intencji pokoju na świecie, podróżując w ten sposób wzdłuż autostrady, biegnącej wybrzeżem z South Pasadena do Ukiah i pokonując odcinek 966 kilometrów w ciągu 2 lat i 9 miesięcy.
Rev.
Regularnie co roku prowadzi wykłady, seminaria i odosobnienia w różnych miejscach na trzech kontynentach. Obecnie wykonuje obowiązki dyrektora klasztoru buddyjskiego w Berkeley i członka zarządu Dharma Realm Buddhist Association. Posiada doktorat z religii Graduate Theological Union, na Uniwersytecie Berkeley, w Kalifornii.