WYDARZENIA

Image article

Arabski sekret – pokaz filmu Julii Groszek

8.03.2018, 18:00
WSTĘP: 10 zł

8 marca zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego „Arabski sekret” (2017) Julii Groszek, reżyserki filmów dokumentalnych, podróżniczki i absolwentki programu dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy.

O filmie:
Trzydziestokilkuletni Kamil Filipek pragnie poznać swojego ojca, Ilhama Al Madafai – bliskowschodnią gwiazdę arabskiej muzyki folkowej. Ojciec i syn nigdy się wcześniej nie spotkali. Podróż, jaką bohater odbywa wraz z filmową ekipą, to jednocześnie próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o sens życia, własne korzenie, kim jestem i jaką drogą podążam? Czy jeśli uda mu się zobaczyć z ojcem, to mu w tym pomoże? „Arabski sekret” Julii Groszek, to emocjonalna ballada o poszukiwaniu samego siebie, ukazana przez pryzmat dwóch światów i dwóch kultur. Kamil łączy je w sobie – wychowany w Polsce, w duszy czuje głęboki związek ze Wschodem.

Film zdobył Grand Prix na 8. Festiwalu Filmowym HumanDoc oraz Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” w Łodzi.

„Arabski sekret” (2017),
Czas trwania: 56 min
Gatunek: dokument
Premiera: 2017
Reżyseria: Julia Groszek
Scenariusz: Julia Groszek
Zdjęcia: Bolek Kielak
Montaż: Hubert Pusek
Muzyka: Wojciech Błażejczyk, Ilham Al Madfai
Dźwięk: Błażej Kanclerz, Agata Chodyra
Producent: Zuzanna Król
Koproducent: Barbara Paciorkowska, Marta Dużbabel
Kierownik produkcji: Kinga Demska
Koprodukcja: TVP S.A
Kopodukcja: PISF
Produkcja: Wajda Studio

Teaser filmu: https://vimeo.com/202225302

Fanpage: https://web.facebook.com/arabicsecret/

Bio reżyserskie:
Julia Groszek – reżyserka filmów dokumentalnych, podróżniczka, magister nauk humanistycznych, absolwentka programu dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy. Jej debiut “Pałac Dożów” poświęcony był eksploracji zamkniętej, męskiej społeczności pracowników kolei w Rumunii oraz obserwacji jak definiują swoją tożsamość poprzez wspólne tworzenie swoistego “domu z dala od domu”, mieszkając w pociągu. Realizuje ponadto filmy krótkometrażowe oraz teledyski, jej film “O Włos” zdobył nagrody za najlepsze wykorzystanie gatunku filmowego oraz najlepsze zdjęcia, w ramach konkursu 48 Hour Film Project.

Zapraszamy na stronę:
https://juliagroszek.com/portfolio/dokument-arabski-sekret-arabic-secret-52/

Pokaz filmu odbędzie się w czwartek, 8 marca 2018 roku, o godz. 18.00.
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie