Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Arabska Noc w Muzeum Azji i Pacyfiku

20.05.2017 - 21.05.2017
WSTĘP: wolny

Noc z 20 na 21 maja 2017 roku to ostatnia okazja, aby obejrzeć wystawę czasową „Odkryte – Zakryte. Mężczyzna i kobieta w tradycyjnych społecznościach muzułmańskich”.

 

Kuratorka wystawy, Magdalena Ginter-Frołow, przygotowała na ten wyjątkowy wieczór autorskie oprowadzanie po ekspozycji.

Oprowadzanie odbędzie się w trzech grupach. Zwiedzanie rozpoczyna się o godz.: 19.30, 20.30 i 21.30

 

Hol główny Muzeum wypełni arabska muzyka i zabawa. Tancerki zaprezentują wybór bliskowschodnich tańców. Będzie można zobaczyć taniec orientalny w trzech klasycznych odsłonach (w tym taniec w woalami oraz drum solo), a także dwa ludowe tańce arabskie – egipski oraz pochodzący z Zatoki Perskiej.

 

Choreografię przygotowała Joanna Suska – tancerka, choreograf i arabistka, jedna z dwóch w Polsce posiadaczek tytułu Speciality Teacher for Oriental/Middle Eastern Dance and Egyptian Folklore, która jako jedna z pierwszych w Polsce rozpoczęła nauczanie oraz popularyzację ludowych tańców arabskich.

Dodatkowo o 20.20 zapraszamy na prezentację Joanny Suski „Wykład w pigułce: geneza i istota tańca orientalnego”.

 

Przez cały wieczór wyświetlany będzie pokaz slajdów z krajów arabskich. Autorką zdjęć jest Anna Chmielewska – politolożka i arabistka; doktorantka w Katedrze Arabistyki i Islamistyki UW; pracowniczka Fundacji Ocalenie.

 

Ponadto Zwiedzający będą mieli możliwość przymierzenia tradycyjnych strojów arabskich i muzułmańskich, zrobienia zdjęcia przy fotościance oraz zapisania swojego imienia po arabsku.

 

Jedną z arabskich tradycji jest ozdabianie dłoni wzorami wykonanymi henną. Dłonie zwiedzających ozdobi Żaneta Spadło – absolwentka Wydziału Dziennikarstwa UW, od kilku lat aktywnie działająca w redakcji kwartalnika społeczno-kulturowego „Zupełnie Inny Świat”; henną maluje od ponad 2 lat (m.in. w Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu).

 

W strefie dla dzieci, którą przygotowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej Jasmin, na najmłodszych zwiedzających będą czekać gry i zabawy oraz 500 wielbłądów, gotowych aby połączyć się w kolorowaną karawanę.