ABDOU OUARDI & FRIENDS – koncert muzyki arabskiej

24.09.2022, 19:00
WSTĘP: Wolny
CYKL: Bliżej Azji

Zapraszamy na koncert tradycyjnej muzyki arabskiej w wykonaniu marokańskiego muzyka Abdou Ouardi, mistrza arabskiej lutni oud, wokalisty oraz wykładowcy w konserwatorium muzycznym w Safi w Maroku.

Towarzyszyć mu będą doskonali muzycy: Arad Emamgholi, mistrza bębna obręczowego daf z Iranu oraz multiinstrumentalista i kompozytor – Lucjan Wesołowski. Podczas koncertu muzycy zaprezentują klasyczne melodie i pieśni w języku arabskim oraz brzmienia nawiązujące do tradycji muzycznych Bliskiego Wschodu, Maroka i basenu Morza Śródziemnego. W programie koncertu znajdą się klasyczne pieśni arabskie, tradycyjne melodie andaluzyjskie i utwory wokalne w różnych językach, m.in. w dialekcie marokańskim języka arabskiego (derija) i w ladino.
Wystąpią: Abdou Ouardi (oud, wokal), Arad Emamgholi (daf) i Lucyan Wesołowski (bansuri, sitar)

Wstęp wolny
Darmowe wejściówki dostępne w sklepie muzealnym codziennie w godz. 10.00-18.00 (oprócz poniedziałków i świąt). Odbiór wejściówek od 9 września.

Koncert organizowany w ramach cyklu „Bliżej Azji”, finansowany ze środków Fundacji PZU.
Koncert jest wydarzeniem w ramach Festiwalu Kultury Arabskiej.