WYDARZENIA

Image article

Spotkanie „Kurdystan oczami kobiet”

17.06.2021 - 17.06.2021
WSTĘP: Wolny

17 czerwca Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na spotkanie „Kurdystan oczami kobiet”.

Spotkanie odbędzie się 17.06.2021 o godz. 18.00 za pośrednictwem platformy Zoom. Spotkanie jest imprezą towarzyszącą wystawie „Kobieta, życie, wolność – życie codzienne i zaangażowanie społeczne kurdyjskich kobiet w Kurdystanie i diasporze” odbywającej się do końca czerwca w Muzeum Azji i Pacyfiku.

W spotkaniu wezmą udział:

  • Maria Giedz – dziennikarka, która od początku lat 90tych podróżowała w region Kurdystanu, autorka kilku książek o Kurdystanie.
    Olga Ślepowrońska – psycholożka, animatorka kultury. W latach 2010 – 1014 realizowała w Kurdystanie projekt z edukacji emocjonalnej, później zaangażowana w promocję kurdyjskiej kultury w Polsce
  • Jaga i Maja – aktywistki z kolektywu Warszawa Dla Rojavy, zajmują się działaniem na rzecz Kurdyjek i Rojavy, przy wsparciu międzynarodowej organizacji Womend Defend Rojava.

Prowadzenie: Joanna Bocheńska
Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Join Zoom Meeting
Meeting ID: 927 6363 4120

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu badawczego Aktywizm i jego moralne i kulturowe podstawy: alternatywne obywatelstwo i rola kobiet w Kurdystanie i diasporze (ALCITfem) finansowanego ze Funduszy Norweskich przez Narodowe Centrum Nauki.

Przejście do wydarzenia na Facebooku.