Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
 2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
 6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
 8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Księga Kondolencyjna pamięci Andrzeja Wawrzyniaka

Księga Kondolencyjna poświęcona pamięci Andrzeja Wawrzyniaka (1931-2020) – założyciela i do 2013 r. Dyrektora naszego Muzeum, zmarłego 8 listopada 2020 r.

 


  Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa. Szczegóły: https://www.muzeumazji.pl/dane-osobowe/

  Księga Kondolencyjna

  Czołem Szefie !!! Om Mani Padem HuM

  Maciej Magura Góralski
  MAiP
  19 listopada 2020
  Pan Andrzej Wawrzyniak był twórcą Muzeum Azji i Pacyfiku- Instytucji wyjątkowej na mapie kulturalnej Polski. Bez tego Muzeum powstanie i funkcjonowanie naszego wydawnictwa byłoby dużo trudniejsze.Dla naszego wydawnictwa i bliskiego znajomego z SGSZ postać wyjątkowa jak i pasja, którą miał w szerzeniu wiedzy o tych rejonach świata.Smutna chwila. Mamy nadzieję, że pamięć o Nim pozostanie na zawsze!

  Anna, Stanisław i Andrzej Parzymies
  Wydawnictwo Akademickiego DIalog
  15 listopada 2020
  Minęła pewna epoka. Nie ma Dyrektora Andrzeja Wawrzyniaka, odszedł - założyciel Muzeum Azji i Pacyfiku, marynarz, dyplomata, bardzo barwna postać. Poczułam się przez chwilę jakby mi dziadek umarł. Ja muzeum zawdzięczam bardzo wiele: doświadczenie, wiedzę, przygody, pasję, przyjaciół, możliwość pokazywania swoich badań, wiele innych rzeczy. Bardzo mi jest przykro. Ja właśnie za tą pasję go podziwiałam, mimo iż czasami był niemożliwy. Moja pierwsza rozmowa z nim, w jego gabinecie, pomiędzy meblami i przedmiotami z różnych stron świata, papugami, obrazami, tkaninami to było przeżycie bardzo inspirujące. No i oczywiście wielkie dzieło - Muzeum jakie stworzył. Niech spoczywa w spokoju.

  Anna Cieślewska
  Uniwersytet Jagielloński
  13 listopada 2020
  Dzięki swojej kolekcjonerskiej pasji i talentowi organizacyjnemu stworzył Pan niezwykłe, przyciągające ludzi miejsce jakim jest Muzeum Azji i Pacyfiku. Ogromna ilość ciekawych wystaw, wykładów, spotkań, warsztatów, koncertów zainspirowała do poznawania świata wiele osób - w tym również nas. Dziękujemy! Smutno, gdy tacy ludzie odchodzą... Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

  Katarzyna Mazurkiewicz
  Terra Incognita
  13 listopada 2020
  Był Pan osobą, od której spotkało mnie wiele zupełnie bezinteresownej życzliwości. Dziękuję za egzotykę opowieści, za okazywaną pogodę ducha, głosy tybetańskich psów, papugę, świerszcze, herbatki, za "Kontynenty", niezliczoną ilość fajek, egzotycznych drobiazgów z opowieściami o wielu z nich i atmosferę jaką u Pana zapamiętałem. Wielki żal pozostał. Żegnaj Dyrektorze.

  Henryk Kunicki
  12 listopada 2020