Księga Kondolencyjna pamięci Andrzeja Wawrzyniaka

Księga Kondolencyjna poświęcona pamięci Andrzeja Wawrzyniaka (1931-2020) – założyciela i do 2013 r. Dyrektora naszego Muzeum, zmarłego 8 listopada 2020 r.

 


  Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa. Szczegóły: https://www.muzeumazji.pl/dane-osobowe/

  Księga Kondolencyjna

  Czołem Szefie !!! Om Mani Padem HuM

  Maciej Magura Góralski
  MAiP
  19 listopada 2020
  Pan Andrzej Wawrzyniak był twórcą Muzeum Azji i Pacyfiku- Instytucji wyjątkowej na mapie kulturalnej Polski. Bez tego Muzeum powstanie i funkcjonowanie naszego wydawnictwa byłoby dużo trudniejsze.Dla naszego wydawnictwa i bliskiego znajomego z SGSZ postać wyjątkowa jak i pasja, którą miał w szerzeniu wiedzy o tych rejonach świata.Smutna chwila. Mamy nadzieję, że pamięć o Nim pozostanie na zawsze!

  Anna, Stanisław i Andrzej Parzymies
  Wydawnictwo Akademickiego DIalog
  15 listopada 2020
  Minęła pewna epoka. Nie ma Dyrektora Andrzeja Wawrzyniaka, odszedł - założyciel Muzeum Azji i Pacyfiku, marynarz, dyplomata, bardzo barwna postać. Poczułam się przez chwilę jakby mi dziadek umarł. Ja muzeum zawdzięczam bardzo wiele: doświadczenie, wiedzę, przygody, pasję, przyjaciół, możliwość pokazywania swoich badań, wiele innych rzeczy. Bardzo mi jest przykro. Ja właśnie za tą pasję go podziwiałam, mimo iż czasami był niemożliwy. Moja pierwsza rozmowa z nim, w jego gabinecie, pomiędzy meblami i przedmiotami z różnych stron świata, papugami, obrazami, tkaninami to było przeżycie bardzo inspirujące. No i oczywiście wielkie dzieło - Muzeum jakie stworzył. Niech spoczywa w spokoju.

  Anna Cieślewska
  Uniwersytet Jagielloński
  13 listopada 2020
  Dzięki swojej kolekcjonerskiej pasji i talentowi organizacyjnemu stworzył Pan niezwykłe, przyciągające ludzi miejsce jakim jest Muzeum Azji i Pacyfiku. Ogromna ilość ciekawych wystaw, wykładów, spotkań, warsztatów, koncertów zainspirowała do poznawania świata wiele osób - w tym również nas. Dziękujemy! Smutno, gdy tacy ludzie odchodzą... Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

  Katarzyna Mazurkiewicz
  Terra Incognita
  13 listopada 2020
  Był Pan osobą, od której spotkało mnie wiele zupełnie bezinteresownej życzliwości. Dziękuję za egzotykę opowieści, za okazywaną pogodę ducha, głosy tybetańskich psów, papugę, świerszcze, herbatki, za "Kontynenty", niezliczoną ilość fajek, egzotycznych drobiazgów z opowieściami o wielu z nich i atmosferę jaką u Pana zapamiętałem. Wielki żal pozostał. Żegnaj Dyrektorze.

  Henryk Kunicki
  12 listopada 2020