Lekcje i warsztaty

lekcja

SZTUKI AZJI I PACYFIKU. lekcja online

Pojęcie i zakres sztuki zmieniają się z upływem czasu, kolejnych epok. Inne są też w różnych przestrzeniach geograficznych i kulturowych. Przygotowaliśmy dla Was subiektywny wybór kilku dziedzin sztuki, które mają wyjątkowy charakter w krajach Azji i na Pacyfiku.

Zapraszamy na lekcję poświęconą różnorodności sztuk. Rozmawiając o różnych dziedzinach twórczości artystycznej przemierzymy Chiny, Japonię, Rosję, Turcję, Turkmenistan a także odległe Hawaje i Australię. Podczas zajęć nie będziecie się nudzić.

Usłyszycie jak brzmi śpiew alikwotowy, wykonacie prostą figurę origami, wcielicie się również w dowolną postać z Opery Pekińskiej. Wspólnie poznamy wiele ciekawych technik twórczych z tych odległych zakątków świata, co może sprowokuje i Was do stworzenia arcydzieła w waszej ulubionej technice?

Cena za lekcję: 100 PLN

Prowadzi: Pracownicy działu edukacyjnego