Umowa na realizację wystawy stałej podpisana

Muzeum Azji i Pacyfiku przez ponad czterdzieści lat pracy na rzecz popularyzacji krajów Azji i Oceanii funkcjonowało bez wystawy stałej. Przez ten okres trwały także nieustanne wysiłki na rzecz pozyskania funduszy na ten cel.

Ostatnio nadeszła wspaniała wiadomość na którą wszyscy czekali – 25 czerwca 2021 roku została podpisana umowa na realizację wystawy stałej. Prace, które już ruszają pełną parą, będzie prowadziła firma Group AV sp. z o.o. z Warszawy. Za nami są już pierwsze spotkania koordynacyjne i rozpoczęcie pierwszych prac.

Wystawa stała powstaje w nowym budynku, który Muzeum przejęło w 2013 r., na powierzchni obejmującej około 1100 m2. Projekt plastyczny wystawy, według koncepcji zespołu Muzeum, przygotowała warszawska pracownia Kłaput Project, współautorzy m.in. ekspozycji stałej Muzeum Powstania Warszawskiego, autorzy wystawy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Muzeum Ordynariatu Polowego w Warszawie oraz licznych wystaw czasowych, także plenerowych. Według projektu Kłaput Project zrealizowana już została w Muzeum Azji i Pacyfiku pierwsza część ekspozycji stałej – Strefa Dźwięków, nagrodzona w 2017 r. w konkursie na Mazowieckie Zdarzenie Muzealne „Wierzba”.