Muzeum Azji i Pacyfiku nagrodzone Wierzbą!

Miło nam poinformować, że projekt „Digitalizacja manuskryptów i ksiąg drukowanych z kolekcji Muzeum Azji
i Pacyfiku” został wyróżniony w  XV edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”.

Projekt digitalizacji manuskryptów był jednym z  naszych największych przedsięwzięć w 2020. Na naszej stronie można oglądać kolekcję ok. 200 obiektów, w sumie zdigitalizowanych zostało ponad 30 000 stron tekstu! Muzeum Nawiązało współpracę z wieloma badaczami i badaczkami, którzy pracowali nad naszymi zbiorami.

W czwartek delegacja naszego Muzeum w składzie – Dyrektorka Joanna Wasilewska i Specjalistka Ds. Edukacji Dominikę Kossowską-Janik odebrały dwie nagrody Wierzby:

Drugie miejsce w kategorii Kategoria „Najlepszy projekt otwarty” otrzymał projekt„Digitalizacja manuskryptów i ksiąg drukowanych z kolekcji Muzeum Azji i Pacyfiku”, który ostatnio był już laureatem Sybilli.
Wyróżnienie w kategorii „Najciekawsze wydawnictwo muzealne” zdobył katalog wystawy „Słowa Nieulotne. Pismo w Kulturach Świata

Bardzo się cieszymy, że podobnie jak w zeszłych latach, nasze projekty wystawiennicze i edukacyjne zostały docenione w tym konkursie.
Kolekcja manuskryptów i ksiąg drukowanych z Muzeum Azji i Pacyfiku pokazuje one różnorodność tradycji piśmienniczych kontynentu azjatyckiego. Wśród nich znajdują się największe w Polsce zbiory ksiąg tybetańskich, birmańskich i indonezyjskich, a także pojedyncze egzemplarze manuskryptów pochodzących z innych rejonów Azji.

Zdigitalizowane zbiory i szczegóły projektu można znaleźć na naszej stronie.

Fot. Łukasz Brodowicz