Pomocnik Historyczny POLITYKI | Dzieje Koreańczyków

27 marca ukaże się Pomocnik Historyczny POLITYKI pt. Dzieje Koreańczyków. Z azjatyckiego zaułka na salony świata. POLITYKA tym razem przygląda się historii kraju, który uzyskał w naszym kraju niezwykłą popularność w ostatnich latach.

O Korei się mówi, Korea wyszła z cienia, z zaułka historii, która wcisnęła ją gdzieś między Chiny, Japonię i Rosję, zyskała swoją tożsamość i sławę. Jak do tego doszło? I skąd się w ogóle ta Korea wzięła, jakie były jej losy? I dlaczego jest dziś podzielona?

Każdemu znane sią koreańskie marki sprzętu gospodarstwa domowego, telefonów komórkowych, elektroniki, samochodowe, militarne. Dziś świat podbija (południowo) koreańska kultura: filmy, seriale, muzyczny K-pop, moda, kuchnia, kosmetyki i produkty beauty. A na drugim biegunie nie daje o sobie zapomnieć Korea Północna, zamknięty w sobie reżim grożący użyciem broni jądrowej.
Poznawanie zupełnie nieznanych nam, Polakom, dziejów mieszkańców odległego półwyspu Eurazji ma w sobie coś z przełamywania tajemnicy, wymaga bowiem przyswojenia zupełnie innych kodów kulturowych, rozszyfrowania nieoczywistych kontekstów, osłuchania się z niespodziewanymi ciągami zdarzeń.

Zapraszamy w podróż w przestrzeni i w czasie.

Wydanie papierowe dostępne będzie w dobrych punktach sprzedaży prasy oraz na stronie POLITYKI.
Wydanie cyfrowe w ramach subskrypcji dostępne tutaj.
Wydanie audio dostępne tutaj.

A dodatkowo na polityka.pl/podkasty w sekcji „POLITYKA o historii”, będzie można wysłuchać uzupełniającej wydanie rozmowy Agnieszki Krzemińskiej z koreanistką prof. Ewą Rynarzewską oraz sinologiem dr hab. Marcinem Jacobym.

Okładka czasopisma