Jak dobrze znasz instrumenty Azji i Pacyfiku? [QUIZ]

Strefa Dźwięków – wystawa stała Muzeum Azji i Pacyfiku – poświęcona jest instrumentom i tradycjom muzycznym. Poniżej znajdziecie quiz, który pozwoli Wam sprawdzić, jak dobrze je znacie. Jeśli zwiedzaliście Strefę Dźwięków, te pytania nie sprawią Wam najmniejszych trudności.

Strefie Dźwięków towarzyszy katalog, na okładce którego znalazła się fragment pochodzącego z Mjanmy statywu do bębnów. Górna część statywu to makara – mityczne stworzenie z ciałem węża, trąbą słonia, rogami jelenia, nogami konia, skrzydłami ptaka i ogonem karpia. Teraz naszą ozdobną makarę można też pokolorować.  Kliknij tutaj, aby pobrać kolorowankę w pełnej rozdzielczości.

Results

Gratulacje! Instrumenty muzyczne, nawet z najodleglejszych zakątków świata, nie mają przed Tobą tajemnic!

Prawie się udało 😉 Jeszcze jedna wizyta w Strefie Dźwięków i zdobędziesz 100%.

#1. Buddyjskie bębny damaru mogą być wykonane z:

#2. Grupa instrumentów wykonanych ze sprężystych materiałów, których drganie wywołuje dźwięk, to:

#3. Na wyspie Ambrym zamówienie bębna szczelinowego oraz zorganizowanie ceremonii na huge wiązało się z:

#4. Proste instrumenty muzyczne zbudowane z pary drewnianych drążków, które uderzając o siebie, wydają dźwięk, nazywają się:

#5. Membranofony to inaczej:

#6. Materiał, z którego wykonana jest powłoka rozciągnięta na korpusie bębna, to:

#7. Bęben szamański dungur używany podczas rytuałów na Syberii symbolizuje:

#8. Chordofony to instrumenty, które posiadają:

#9. Harfa suan uważana jest w Birmie:

#10. Które z wymienionych instrumentów jest aerofonem:

#11. Gliniane gwizdki chusztak służyły:

#12. Które z poniższych zdań jest prawdziwe: