Azja i Pacyfik bez barier

W ramach projektu Azja i Pacyfik bez barier finansowanego przez m.st. Warszawa przygotowaliśmy  12 bezpłatnych warsztatów rodzinnych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. W ramach cyklu przewidujemy warsztaty artystyczne oraz ruchowe,  które przybliżą uczestnikom sztukę, tradycje i zwyczaje wybranych kultur z rejonu Azji i Pacyfiku oraz pozwolą aktywnie spędzić czas.

Planowana tematyka warsztatów to:

– Gest i rytm w tańcu indyjskim – warsztaty ruchowe – zapoznają uczestników z najbardziej charakterystycznymi elementami klasycznego tańca indyjskiego.

– Gry i zabawy azjatyckie  – warsztaty ruchowe, w czasie których odpowiedni dobór gier i zabaw przybliży uczestnikom ten ciekawy aspekt kultury.

– Podróż na Wyspę Wielkanocną – warsztaty plastyczne, w czasie których uczestnicy zajęć wykonają figurę z gliny, wzorowaną na słynnych posągach.

– Kropka po kropce jak Aborygeni – warsztaty plastyczne zapoznające z tradycyjnym australijskim malarstwem kropkowym, w czasie których uczestnicy ozdobią samodzielnie bumerang.

– Alfabet i kaligrafia arabska  – warsztaty plastyczne, w czasie których uczestnicy poznają klasyczną kaligrafię i będą mogli m.in. samodzielnie zapisać własne imię.

– Historia pisma – warsztaty plastyczne, w czasie których uczestnicy zamienią się w mezopotamskich skrybów i wykonają napis w piśmie klinowym na glinianej tabliczce.

Wszystkie warsztaty odbędą się miedzy wrześniem a grudniem 2020 roku. Daty i terminy poszczególnych warsztatów będziemy podawać na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku Muzeum Azji i Pacyfiku.

Warsztaty prowadzone będą stacjonarnie, z zachowaniem wymaganych środków ostrożności.

Warsztaty finansuje m.st. Warszawa

logo Warszawy