POŁĄCZENIE JAPONIA – fotografie Dominiki Aurelii Koryckiej

21.02.2019 - 24.03.2019

Wystawę „Połączenie Japonia” przygotowałam bazując na wątku flanerystycznym. Wędrując przemierzyłam, w trwającej miesiąc podróży, Japonię, i w tym czasie, uciekając przed przetaczającymi się tajfunami, przetworzyłam motywy kojarzone ze sztuką i estetyką japońską w zdjęciach napotkanych ludzi, podejrzanych scen, wyłapanych promieni słońca odbitych od zjawiskowej architektury i tych rozproszonych w atmosferycznych parkach. Poprzez  zaproponowany zestaw zdjęć próbuję dać wgląd w możliwą moim zdaniem niejednoimienność postrzegania Japonii, a to wszystko przez pryzmat wrażliwości, którą odczułam na miejscu i którą subiektywnie przetworzyłam. Zdjęcia w przestrzeni wystawienniczej Muzeum tworzą razem kolaż czasem współgrających, czasem kontrastujących ze sobą obrazów, komunikując w proponowanym  zestawieniu treści umykające wybiórczemu spojrzeniu na rzeczywistość Japonii. Na sposób shintoistyczny, próbuję „związać” dwa odrębne światy, wschodni i zachodni, i podejrzewam, że mi się to uda, bo w końcu, według buddyzmu, „skarby są już u mnie, w rękach”.

Dominika Aurelia Korycka

Dominika Aurelia Korycka – artystka wizualna, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na kierunku Sztuka Mediów, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Łódzkiego. Brała udział w wielu wystawach grupowych m. in. w CSW w Toruniu, w Galerii Studio w Warszawie i w Galerii Spokojna. Publikowała w Vogue Italia i we Fresh from Poland oraz w Gazecie Wyborczej. Pasjonuje się fotografią mody, zaprasza na swoją stronę na Instagramie  www.instagram.com/auonlyau .

Logo - cewe
logo: Choya