Orient & Ornament – malarstwo Olgi Wolniak

29.03.2019 - 5.05.2019

Olga Wolniak urodziła się w Birmie (dzisiejszej Mjanmie). Studiowała na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Kolor, emocje, znaczenia – to ważne dla artystki zagadnienia, wokół których koncentruje się, tworząc wielkoformatowe obrazy inspirowane tkaninami z różnych stron świata. Artystka „portretuje” w swoich obrazach wschodnie dywany i tkaniny, kilimy czy polskie koronki. Pełne barw i bogatych ornamentów, to sprowadzony do malarskiego znaku, wynik jej poszukiwań antropologicznych i kulturowych.

Olga Wolniak jest aktywną twórczo artystką, bierze udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego, Zamklu Królewskiego i Galerii Zachęta w Warszawie, w Kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING i Kolekcji Sztuki PKO Banku Polskiego, Muzeum Ilany Goor w Jaffie (Izrael), a także w zbiorach prywatnych.

Wystawa będzie prezentowana od 29 marca do 5 maja 2019 r., w Muzuem Azji i Pacyfiku, przy ul. Solec 24 w Warszawie.

Kuratorka wystawy: kustosz Karolina Krzywick