WYSPA WIELKANOCNA – warsztaty dla rodzin

8.04.2017
WSTĘP: 25 zł / 15 zł

[Aktualizacja] Drodzy Państwo! Mamy już komplet uczestników na najbliższe warsztaty „Wyspa Wielkanocna”. Zachęcamy do zapisywania się do newslettera edukacyjnego, w którym będziemy informować o planowanych przez nas wydarzeniach. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: edukacja@muzeumazji.pl

Zapraszamy w podróż na Wyspę Wielkanocną, która leży na bezkresnych wodach Pacyfiku. Jej pierwsi mieszkańcy nazwali ją Te Pito o Te Henua , czyli „pępek świata”. Na przestrzeni tysięcy lat rozwijali oni wyjątkową kulturę. Na straży jej tajemnic stoją monumentalne rzeźby Moai.

Dlaczego ta wyspa jest nazywana Wielkanocną? Kim byli jej mieszkańcy i co się z nimi stało? Czym były Moai i czy umiały chodzić? Rongorongo, a co to takiego? Na te pytania odpowiemy w trakcie zajęć. Nie poprzestaniemy na zgłębianiu wiedzy o tej magicznej wyspie.

Uczestnicy zajęć, wzorując się na dawnych artystach wyrzeźbią w glinie posąg, który zabiorą ze sobą do domu – wraz z głową pełną wiedzy o Rapa Nui.

Informacje praktyczne:

Warsztaty odbędą się w sobotę  8 kwietnia .

10.15 – pierwsza grupa (muzeum jest czynne od godziny 10.00)

12.15- druga grupa

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-12 lat.

Wstęp 25 zł (bilet rodzinny dla dziecka i opiekuna; dla drugiego i kolejnego dziecka – 15 zł).

Liczba miejsc jest ograniczona. Przyjmujemy zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową, prosimy wysyłać zgłoszenia na adres: dorotapasek@muzeumazji.pl

W tytule maila prosimy wpisać WYSPA WIELKANOCNA