„Słowa nieulotne – pismo w kulturach świata” – oprowadzanie kuratorskie dla osób z niepełnosprawnościami

4.10.2019, 16:30

4 października o godz. 16.30 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Słowa nieulotne – pismo w kulturach świata”. Oprowadzanie, które jest częścią programu festiwalu Kultury Bez Barier jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach oraz dla osób Głuchych (spotkanie tłumaczone będzie na język migowy).

Odwiedzający wystawę będą mogli zobaczyć m.in. przykłady, najważniejszych pism starożytnych oraz większość współcześnie, funkcjonujących na świecie form zapisu. Poznamy m.in. unikatowe manuskrypty w piśmie mongolskim, pismach indyjskich i pismach Azji Południowo-Wschodniej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy przez stronę www.fkbb.pl

Tegoroczna, 7. już edycja Festiwalu odbywa się w dniach 27 września – 6 października.

Organizowane w ramach festiwalu spektakle,  koncerty, pokazy filmowe, warsztaty i inne wydarzenia są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Więcej informacji oraz pełen program Festiwalu znajduje się na stronie www.fkbb.pl.