ROBERT REUVEN STILLER – poeta, tłumacz i orientalista

25.04.2017, 18:00
WSTĘP: 20 zł

Muzeum Azji i Pacyfiku oraz wydawnictwo Vis-à-Vis Etiuda zapraszają na wieczór:

ROBERT REUVEN STILLER – Wybitny pisarz, naukowiec, poeta, tłumacz poliglota, filolog i folklorysta, literaturoznawca, krytyk, eseista i orientalista
połączony z promocją autorskiej książki: Robert Reuven Stiller „Żeglarze z dżungli. Jedyna w świecie antologia literatury malajskiej”.

Udział wezmą:

MARCIN PYDA [poeta i satyryk] – prowadzenie wieczoru, prezentacja Postaci, recenzje prasowe

EWA DECÓWNA [aktorka teatralna i filmowa] – teksty prozą i wierszem

NINA STILLER [pieśniarka i aktorka] – reżyseria wieczoru i śpiew

KATARZYNA STANNY [doktor sztuki, adiunkt i prodziekan ASP na Wydz. Sztuki Mediów w Warszawie] – prezentacja książek: „Sur les traces d’Henri Fauconnier et du pantoun malais” („Na tropach Henri Fauconniera i Pantunów malajskich”) oraz „Zbiór Pantunów: Pieśni o ciemnej miłości”

JÓZEF DURIASZ [aktor filmowy] – teksty prozą i wierszem

ROBERT PUCEK [tłumacz i eseista] – wspomnienie o Robercie Reuvenie Stillerze

GRZEGORZ CIEPŁY [właściciel i prezes wydawnictwa Vis-à-Vis ETIUDA] – wspomnienie o Autorze i prezentacja książki Roberta Reuvena Stillera  „Żeglarze z dżungli. Jedyna w świecie antologia literatury malajskiej”

WARSAW GAMELAN GROUP – oprawa muzyczna

współpraca: