Muzyka opadających kwiatów wiśni – koncert Anny Krysztofiak

25.03.2018, 18:00
WSTĘP: 30 zł, 25 zł

25 marca zapraszamy na koncert Anny Krysztofiak – „Muzyka opadających kwiatów wiśni”.

Koncert muzyki japońskiej, wsłuchanie się w dźwięki ukryte w opadających płatkach przekwitłych wiśni, to sposób na alternatywne spędzenie wieczoru w refleksyjnym czasie Niedzieli Palmowej.
Pełne melancholii, a zarazem przeniknięte pustką piękno wabi-sabi, wybrzmiewa we wszystkich instrumentach japońskich jakie usłyszymy tego wieczoru: w koto, yakumogoto, ichigenkinie, shakuhachi, shamisenie, w lutni biwa, czy w bębenku tsuzumi. Program ten Anna Krysztofiak prezentowała japońskiej księżnej Hisako Takamado podczas jej ostatniej wizyty w Polsce, w 2015 roku.

Anna Krysztofiak jest artystką Chóru Filharmonii Łódzkiej. Jako multiinstrumentalistka wykonuje muzykę na instrumentach dawnych i ludowych oraz na szeregu instrumentów chińskich i japońskich, a także na arabskiej lutni oud.

Koncert w ramach cyklu muzycznych spotkań „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, promującego ekspozycję stałą Strefa Dźwięków.

Niedziela, 25 marca 2018 r., g. 18.00

Bilety na koncert: 30 zł, 25 zł (dostępne w sklepiku muzealnym).
Liczba miejsca ograniczona.