Muzyka kurdyjska z Iranu – koncert

22.09.2018, 18:00
WSTĘP: 25 zł, 30 zł

22 września 2018 r., zapraszamy na kolejne spotkanie z tradycyjną muzyką kurdyjską z Iranu.

Wystąpią:
Dariush Rasouli (nej)
Behnam Ghazanfaripour (santur)
Bland Mahdi (duduk)
Aspsara Afsanesara (taniec)
Arad Emamgholi (daf)

Arad Emamgholi jest mistrzem dafu, tradycyjnego bliskowschodniego bębna obręczowego. Behnam Ghazanfaripour gra na santurze, jednym z najstarszych i najważniejszych instrumentów perskiej muzyki klasycznej. Bland Mahdi gra na duduku, popularnym na Bliskim Wschodzie instrumencie dętym z podwójnym stroikiem. Dariush Rasouli jest mistrzem perskiego fletu nej i wykonuje przede wszystkim muzykę suficką i klasyczną muzykę perską. Dopełnieniem koncertu będzie taniec kurdyjski w wykonaniu Apsary Afsanesary, tancerki specjalizującej się w tańcach z Iranu i Azji Centralnej.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, promującego ekspozycję stałą „Strefa Dźwięków”

Bilety: 30 zł, 25 zł
Bilety dostępne w przedsprzedaży w sklepiku muzealnym, codziennie w godz. 10.00-18.00 (oprócz poniedziałków).
Liczba miejsc ograniczona.