Muzyka Indonezji – koncert Warszawskiej Grupy Gamelanowej

22.04.2017, 18:00
WSTĘP: 20 zł, 25 zł

W sobotę 22 kwietnia zapraszamy na koncert muzyki indonezyjskiej w wykonaniu Warszawskiej Grupy Gamelanowej.W programie koncertu znajdą się tradycyjne utwory i taniec jawajski oraz współczesne kompozycje na gamelan.

Gamelan – tradycyjna orkiestra towarzysząca tańcowi oraz teatrowi wayang jest jednym z najbardziej reprezentatywnych elementów kultury indonezyjskiej.
W roku 1985 Ambasada Republiki Indonezji w Warszawie sprowadziła z Jawy pierwszy w Polsce zestaw instumentów.

Warszawska Grupa Gamelanowa jest jedynym w Polsce zespołem, który prezentuje tradycyjną muzykę z Jawy Środkowej. Zespół powstał dzięki nawiązaniu współpracy Ambasady Republiki Indonezji z Instytutem Muzykologii UW, która pozwoliła na udział stypendystów muzykologii w programie DARMASISWA w Indonezji. Obecna grupa funkcjonuje od 2001 roku.

Wystąpią: Diah Anggraini- Martin, Maria Białota, Soegijanto Darmonegoro, Krzysztof Dziuba, Ewelina Grygier, Justyna Kotarska, Dawid Martin, Tomasz Matlingiewicz, Przemysław Piłaciński, Stanisław Suchora i Zulfikar oraz tancerze: Dennissee Peralta-Matlingiewicz i Rizki Ramdhani.
www.gamelan.art.pl

Koncert w ramach cyklu muzycznych spotkań „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, prezentującego różne tradycje muzyczne regionu i promującego wystawę stałą „Strefa dźwięków”.

Wstęp: 25 i 20 zł.
Bilety dostępne w przedsprzedaży w sklepiku muzealnym w godzinach otwarcia Muzeum.
Liczba miejsc ograniczona.

Partnerem wydarzenia jest Ambasada Republiki Indonezji