Koncert Taal-Naad – Jignesh Sheth & Supratik Sengupta

12.05.2018, 18:00
WSTĘP: 30 zł, 25 zł

12 maja zapraszamy na koncert muzyki indyjskiej „TAAL – NAAD”.
Wystąpią: Jignesh Sheth, wirtuoz tabli oraz Supratik Sungupta, wirtuoz sitaru. Koncert odbędzie się w ramach naszego cyklu spotkań „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, promującego ekspozycję stałą „Strefa dźwięków”.

Jignesh Sheth – wirtuoz indyjskich bębnów tabla, założyciel szkoły muzycznej Versatile. Zdobył liczne nagrody w prestiżowych konkursach muzycznych. Występował zarówno na indyjskich festiwalach jak i międzynarodowych, m.in. w Egipcie i Libii. Bierze udział w międzynarodowych projektach muzycznych.

Supratik Sengupta – wirtuoz sitaru, muzykolog i nauczyciel gry na sitarze. Laureat prestiżowych konkursów muzycznych w Indiach. Wielokrotnie koncertował zagranicą, m.in. we Francji, Anglii, Niemczech, Chinach i Bangladeszu. Regularnie współpracuje z indyjskimi stacjami radiowymi i telewizyjnymi oraz organizacją ICCR, promującą kulturę indyjską na świecie.

Sobota, 12 maja 2018 r., godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie