Koncert „Nowa muzyka Indonezji” – Juan Arminandi & Raja Kirik

22.02.2020, 18:00
WSTĘP: 35, 30 zł

22 lutego zapraszamy na koncert „Nowa muzyka Indonezji” w wykonaniu muzyków indonezyjskich: Juana Arminandi oraz duetu Raja Kirik, który tworzą Yennu Ariendra i J. Mo’ong Santoso Pribadi.

Juan Arminandi (Pontianak) – młody muzyk i kompozytor, który w swoich utworach inspiruje się tradycją muzyczną zachodniego Kalimantanu. Wykona napisane przez siebie kompozycje na keledi’ (tradycyjną harmonijkę ustną) oraz na zbudowany przez siebie instrument, zainspirowany brzmieniem tradycyjnych instrumentów sape’ i selodang, który nazwał MU74n (mutant).

Raja Kirik (Yogyakarta) – Yennu Ariendra i J. Mo’ong Santoso Pribadi, zainspirowani tańcem transowym jaranan buto wywodzącym się ze wschodniej Jawy oraz historią oporu i walki Jawajczyków z holenderskimi kolonizatorami, stworzyli projekt muzyczny Image of the Giant. Swoje kompozycje wykonują na samodzielnie zbudowanych instrumentach, inspirowanych gamelanem, które łączą z muzyką elektroniczną tworząc unikalne brzmienia.

Bilety: 35 zł, 30 zł (ulgowy) dostępne są także w przedsprzedaży, codziennie w godz.10.00-18.00, oprócz poniedziałków.
Liczba miejsc ograniczona.

Organizacja:
dr Marianna Lis, Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Karolina Krzywicka (MAiP)

Patronat medialny: Magazyn „Glissando”