Finisaż wystawy Haremy – skryty świat kobiet Orientu

26.03.2017, 11.00-16.00
WSTĘP: wolny

W niedzielę 26 marca Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN i Fundacja Cultivate zapraszają na finisaż wystawy „Haremy-skryty świat kobiet Orientu na starych pocztówkach”.

W programie:

11.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Odkryte – Zakryte. Mężczyzna i kobieta w tradycyjnych społecznościach muzułmańskich”
12.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Haremy-skryty świat kobiet Orientu na starych pocztówkach”
13.00 – „Haremy – skryty świat kobiet na starych pocztówkach. Opowieści polskich podróżników i pielgrzymów” – wykład dr Teodozji Rzeuskiej, kuratorki wystawy i dyrektorki Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnej PAN
14.30 – prezentacja katalogu wystawy „Haremy-skryty świat kobiet Orientu na starych pocztówkach”.
12.00-16.00:
– stoiska z publikacjami o tematyce orientalnej – Wydawnistwo Akademickie Dialog
– rękodzieło z Bliskiego Wschodu i Azji Centralnej
– słodycze i kawa arabska – Fundacja Cultivate