Podróż przez Bhutan – pokaz slajdów Felicji Bilskiej

16.07.2020, 18.00
WSTĘP: 15 zł

Polećmy do Bhutanu! Poznajmy ten mały, bo ponad sześć razy mniejszy od Polski, kraj i jego mieszkańców. Poznajmy mity i legendy oraz twardą rzeczywistość. Przemierzymy Kraj Grzmotu Smoka w poszukiwaniu najciekawszych miejsc i dowiedzmy się, skąd się wzięły fallusy malowane na fasadach domów. Przy odrobinie szczęścia może uda się nam spotkać smoka, może nawet i Yeti.

Bhutan pod wieloma względami stanowi fenomen w skali świata. To istna ekologiczna oaza, gdzie przyroda traktowana jest z należytym szacunkiem, czego przykładem pewna historia z żurawiem czarnoszyim… W Bhutanie nie uświadczymy szklanych wieżowców, nie kupimy tytoniu, a wkomponowana w naturę architektura przywodzi na myśl baśniową scenerię. Zapraszam w podróż do Bhutanu!

Felicja Bilska – zawodowo zajmuje się komunikacją oraz marketingiem internetowym, ale zaczynała jako dziennikarka. Wykładowczyni, autorka ponad 20. przewodników o Polsce i świecie – w tym nagradzanych i tłumaczonych na języki obce oraz licznych esejów o sztuce, kulturze i symbolach świata (m.in. francuski magazyn „Recogito”, „Podróże”, wyd. Pascal). Lubi jeść, rozmawiać i po prostu cieszyć się życiem.