Bazar Arabski – w ramach Festiwalu Kultury Arabskiej w Muzeum Azji i Pacyfiku

20.01.2019, 11:00-18:00
WSTĘP: wolny

W niedzielę, 20 stycznia, zapraszamy na Bazar Arabski, który odbędzie się w ramach Festiwalu Kultury Arabskiej w Muzeum Azji i Pacyfiku (18-20 stycznia 2019). Wszystkie wydarzenia związane z kulturą arabską towarzyszą aktualnym wystawom czasowym:
„Moc srebra. Tradycyjna biżuteria z krajów arabskich” (do 3 marca 2019) oraz „Twórczość artystów arabskiego pochodzenia w Polsce” (do 27 stycznia 2019)

Na Bazarze Arabskim zaprezentujemy rękodzieło z różnych krajów Bliskiego Wschodu i Maghrebu: biżuterię, dywany, kilimy, ceramikę i elementy wyposażenia wnętrz, a także słodycze, przyprawy, potrawy kuchni arabskiej oraz perfumy i kosmetyki arabskie.

Lista wystawców:
1. Rękodzieło, wystrój wnętrz, ceramika z Maroka – MarokoArt.com
2. Oliwki, daktyle, ceramika z Tunezji – Le Diplomate:śródziemnomorskie smaki
3. Kosmetyki z oliwy z oliwek, rękodzieło z Palestyny –Palestyna.eu
4. Perfumy i kosmetyki arabskie – Zapach Orientu
5. Produkty spożywczne z Libanu i innych krajów Bliskiego Wschodu – Sklep Fenicja
6. Kuchnia libańska – Restauracja Libańska Fenicja
7. Ceramika z Tunezji
8. Kosmetyki arganowe z Maroka – Afandi Oriental Dream – Odkryj Sekrety Urody Kobiet Orientu
9. Słodycze syryjskie – piekarnia Afamia
10. Dywany berberyjskie i torby etniczne z Maroka – Africae Deserta Project – Stowarzyszenie Współpracy Polsko – Marokańskiej
11. Biżuteria i tkaniny etniczne – Multi-Kulti – biżuteria etniczna