Warsztaty śpiewu indyjskiego z Michałem Rudasiem

5.10.2019 - 6.10.2019

Zapraszamy na warsztaty spierwu z Michałem Rudasiem.

Michał Rudaś to artysta nominowany do nagrody fonograficznej Fryderyk 2010 w kategorii Nowa Twarz Fonografii oraz laureatem nagrody Jury Sopot Top Trendy Festival 2009.

Półfinalista indyjskiego programu „Dil Hai Hindustani” (2018).

Wokalista znany z programów rozrywkowych tj. Jaka to melodia, Taniec z gwiazdami, The Voice of Poland i Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

Wieloletni uczeń mistrza ragi indyjskiej Anupa Mishry, profesora Sankrit University w Varanasi (Indie). Ma na koncie 4 albumy, w tym 3 głęboko inspirowane muzyką indyjską: “Shuruvath”, „Changing” oraz ostatnio wydany z zespołem Healing Incantation album „Mystic India”.

Współtwórca projektu koncertowego „Mistyczne Indie”, w którym wraz z zespołem Healing Incantation wykonuje klasyczną muzykę indyjską oraz zespołu „Natya-Raaga”, będącego połączeniem klasycznej muzyki Indii z klasycznym tańcem indyjskim kathak w wykonaniu Magaleny Niernsee.

Michał Rudaś w 2018 roku wziął udział w Indiach w popularnym muzycznym talent show  „Dil Hai Hindustani”, w którym uczestnicy śpiewali piosenki z filmów Bollywood i jako jedyny obcokrajowiec dotarł do półfinału, a konkretnie ścisłej piątki najlepszych uczestników, zdobywając serca wielomilionowej indyjskiej publiczności.

Michał Rudaś specjalizuje się, jako jedyna osoba w Polsce, w prowadzeniu warsztatów wokalnych z szeroko rozumianego śpiewu indyjskiego.

W programie warsztatów:

-zgłębianie tajników klasycznego śpiewu indyjskiego (styl hindustani) wraz z praktyczną nauką śpiewu w tym stylu

– nauka utworów reprezentujących różne gatunki: od pełnych mistycyzmu klasycznych rag poprzez romantyczne gazale, energetyczne pakistańskie pieśni qawwali do tanecznych piosenek Bollywood

– poznawanie różnych skal muzycznych i improwizacja oparta na nich

– praktykowanie i doskonalenie swobodnej improwizacji wokalnej (tzw. wokaliz) w stylu india-fusion – rozwój wyobraźni muzycznej oraz pokonywanie barier w śpiewaniu “prosto z serca”

• Zajęcia mają charakter zarówno grupowy jak i indywidualny, gdzie każdy ma szansę wielokrotnie zaprezentować się solowo

• Warsztat nie tylko dla miłośników muzyki indyjskiej, ale również dla tych, którzy w swoim rozwoju muzycznym i duchowym poszukują nowych inspiracji

• Zajęcia dla wokalistów zawodowych jak i początkujących oraz wszystkich, którzy po prostu kochają śpiewać

• Zajęcia zarówno dla dorosłych w każdym wieku, jak i nastoletniej młodzieży od 15 roku życia

Więcej informacji o Michale Rudasiu:

Oficjalna strona artysty www.michalrudas.com

Fanpage na FB www.faceboook.com/michalrudas

Fragment koncertu z klasyczną muzyką indyjską w wykonaniu Michała Rudasia: https://www.youtube.com/watch?v=gDGixpLNuME

Fragment z programu Dil Hai Hndustani:

Warsztaty są dwudniowe, z możliwością skorzystania z wersji jednodniowej. Warsztaty odbędą się w weekend 5-6 października 2019 r., w godz. 11.00-15.00 w Muzeum Azji i Pacyfiku, Warszawa, ul.Solec 24

Jest możliwość wzięcia udziału w jednym, pierwszym dniu warsztatów. Natomiast wyjątkowo dla osób, które już brały udział w ostatnim czasie w warsztatach śpiewu indyjskiego Michała Rudasia, jest możliwość zapisu tylko na drugi dzień.

Koszt dwudniowych warsztatów: 190zł

Koszt jednodniowych warsztatów: 100zł

Opłata za warsztaty nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach.

W celu zapisania się na warsztaty prosimy o wysłanie mejla na adres:

michalrudas@gmail.com

Bilety na warsztaty dostępne w sklepiku muzealnym, codziennie od 10.00 do 18.00 (oprócz poniedziałków i dni świątecznych)

Istnieje również możliwość płatności za warsztaty przelewem bankowym. Dane do przelewu prześlemy w mejlu zwrotnym po dokonaniu zapisów na zajęcia.

Liczba miejsc ograniczona.