Warsztaty parzenia herbaty | Festiwal Kultura Bez Barier

8.10.2023, 12:00
WSTĘP: Bilet: 35 zł

Zapraszamy na warsztaty, na których poznamy tajniki chińskiej ceremonii herbacianej.

Herbata towarzyszy nam niemal codziennie. Często jest szybkim napojem przyrządzanym z gotowego suszu zamkniętego w małej torebce. Parząc herbatę w ten sposób, właściwie nie mamy z nią kontraktu. Nie dotykamy jej, nie poświęcamy jej czasu.

W czasie tegorocznego wydarzenia festiwalowego spróbujemy podejść do herbaty zupełnie inaczej. Poświęcimy jej czas i uwagę. W spokojnej atmosferze skupimy się na suszonych liściach herbaty – na ich fakturze i aromacie. Poczujemy, jak liście zmieniają się w kontakcie z wodą. Poznamy też naczynia i akcesoria, których używa się w czasie ceremonii herbacianej.

Spotkanie dostępne jest dla osób z niepełnosprawnością wzroku.  Warsztaty poprowadzi Ivan Sitsko.

Bilet wstępu – 35 zł, zakup w kasie Muzeum po wcześniejszej rezerwacji przez stronę Festiwalu Kultury Bez Barier https://fkbb.pl/wydarzenia/16035/

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem.