Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Warsztaty klasycznego śpiewu perskiego – Mohammad Rasouli

11.02.2018, 12:00
WSTĘP: 60 zł

11 lutego zapraszamy na warsztaty klasycznego śpiewu perskiego, które poprowadzi Mohammad Rasouli, muzyk z Iranu i mistrz neju.

Mohammad Rasouli jest góralem z północnego Iranu (okolice Gorganu). Urodził się latem 1351 roku wg irańskiego kalendarza słonecznego (1972r.). Ukończył Akademię Muzyczną w Teheranie. Studiował grę na neju (flet), torze (lutnia długoszyjkowa) i tombaku (inaczej zarb; instrument perkusyjny). Na neju gra od 1991 roku, a po ukończeniu studiów muzycznych naukę gry na tym instrumencie kontynuował u Mohammada Ali Kijanineżada i Hasana Kasai. Tradycyjną muzykę irańską poznawał u Madżida Kijani. Wiele koncertował w Iranie, uczył też tam gry na neju w szkołach muzycznych w Teheranie I Gorganie. W Polsce mieszka od 2004 roku. Występował tu wspólnie m.in. z orkiestrą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Filharmonią Łódzką, Kaliską, Gorzowską, Filharmonią Sinfonia Baltica, a także Filharmonią Wileńską. Koncertował z uznanymi artystami światowego formatu, takimi jak Alireza Javaheri, Bahman Rajabi, Bahram Sarang, Hooshang Farahani czy Maria Pomianowska. Stworzył grupę PersoPolish, do której zaprosił polskich i irańskich muzyków. Poza Polską i Iranem wielokrotnie koncertował w Estonii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Austrii, we Włoszech, na Litwie, Łotwie, czy w Japonii.
Nagrał płytę NEY Solo Persian Classical Music, grał też w takich albumach jak SHOLIZ (bakhtiyari music) CHOPIN NA 5 KONTYNENTACH, SIEDEM PIEŚNI MARII – kompozytor Bartłomiej Gliniak, Transoriental Orcherstra wraz z Kayah.
Regularnie prowadzi warsztaty perskiej muzyki, koncetrując się na piosenkach poezji sufickiej. Uczy techniki gry na neju, system perskiej muzyki klasycznej ( Radif Davami). Grał na neju w ścieżce muzycznej skomponowanej przez uznanych polskich kompozytorów do takich filmów jak “Szukałem was”, “Wino Truskawowe” (Michał Lorenc), czy “Trick” (Paweł Mekietyn). Grał solo na neju w zespole Chakad, Zespół Polski i z wieloma innymi. Występował na licznych festiwalach, na przykład Skrzyżowanie Kultur w Warszawie (kilka razy), poznańskim Ethno Port (dwa razy), Songs of our Roots (trzy razy), Tartu Early Music Festival in Estonia (co roku od 2007), Mystic Music Festival na Litwie, Jewish Music Festival w Warszawie wraz z Kayah iTransoriental orchestra, EthnoKraków/ Rosztaje, TOPtrendy Music Festival, PERŁA BAROKU I wielu innych. Regularnie koncertuje, z zaproszonymi muzykami i prowadzi warsztaty w warszawskim Muzeum Azji i Pacyfiku.

Warsztaty odbędą się w niedzielę 11 lutego 2018 roku w godz. 12.00-16.00.
Koszt warsztatów: 60 zł

Na zajęcia obowiązują zapisy: karolinakrzywicka@muzeumazji.pl