Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

WARSZAWA WIELU KULTUR

14.10.2021, 18:00
WSTĘP: Wolny

14 października zapraszamy na spotkanie z Marią i Przemysławem Pilichami, autorami książki „Warszawa wielu kultur”, będącej przewodnikiem po mało znanej lub wciąż nieodkrytej stolicy, pełnej ciekawych miejsc, świadczących o bogatej, wieloetnicznej historii miasta oraz tych współczesnych, do których należy m.in. Muzeum Azji i Pacyfiku.

Opis książki:

Przewodnik autorstwa Marii i Przemysława Pilichów po wielokulturowej Warszawie z pewnością zadziwi nawet niejednego varsavianistę. Autorzy ukazują bowiem stolicę jako patchworkowe miasto stworzone na fundamencie międzykulturowego dialogu – od czasów, kiedy było bezpieczną przystanią dla wygnanych heretyków, poprzez okres mody na orientalizm sięgającej nawet XVII wieku, aż do współczesnej Warszawy, gdzie przyjezdni są tak samo u siebie jak warszawiacy od pokoleń. Odkrywając przeoczone karty historii miasta, Pilichowie skrupulatnie opisują zabytki, ślady i pozostałości, aby opowiedzieć o dobrze znanym, a jednak odmiennym mieście, dla którego tolerancja i wielokulturowość były od zawsze kluczowymi elementami tożsamości.

O autorach:

Maria i Przemysław Pilichowie są krajoznawcami, autorami przewodników turystycznych po Polsce, które ukazywały się w wydawnictwach nie tylko polskich, ale również np. w niemieckim wydawnictwie Baedeker. Dziełem ich życia była publikacja Polska: ilustrowany przewodnik (pięć wydań polskich i wersja angiel­ska). Od wielu lat zajmują się również opracowaniami biograficzny­mi dotyczącymi wybitnych, ale dziś często mało znanych postaci. Są autorami m.in. książek Wielcy polscy podróżnicy, którzy odkrywa­li świat, Wybitni polscy odkrywcy i podróżnicy i Nasi Nobliści: 56 laureatów znad Wisły Odry i Niemna.

Kiedy?
14 października 2021, g.18.00

Gdzie?
Muzeum Azji i Pacyfiku,
Solec 24, Warszawa

Wstęp wolny!

Współorganizator: Wydawnictwo Arkady