WYDARZENIA

Image article

Urzekający Laos – pokaz slajdów Piotra Wnuka

3.04.2018, 18:00
WSTĘP: 10 zł

3 kwietnia 2018 r., zapraszamy na pokaz slajdów „Urzekający Laos” Piotra Wnuka, podróżnika i organizatora wypraw z Eskapada Travelhttps://www.facebook.com/eskapadatravel

Piotr Wnuk opowie o swoim pobycie w Laosie, który był jednym z etapów czteromiesięcznej podróży po Indochinach. Podczas spotkania dowiemy się dlaczego podróż lokalnym transportem potrafi trwać nawet dwanaście godzin zamiast przewidzianych sześciu, dlaczego czasem jest problem kupić coś w sklepie, bo właściciel akurat… śpi 🙂 Wspomnę o tym czy łatwo jest podróżować autostopem, gdzie spać i jak jeść „lepki ryż”.

W czasie pokazu Piotr Wnuk powie także o tym jak komercyjna turystyka wpływa na postrzeganie ludzi zachodu przez Laotańczyków i jaki wpływ ma na nich samych. Postara się również opowiedzieć na pytanie dlaczego Laos od wielu lat pozostaje krajem zapóźnionym gospodarczo i ekonomicznie i co miało na to największy wpływ.

Piotr Wnuk – pasjonat podróży w stylu wagabundy przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m. in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany i wiele innych. Uwielbia schodzić z utartych szlaków i szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe życie, na co dzień.