WYDARZENIA

Image article

Tradycyjna muzyka Sahary – Mustapha El Boudani /zmiana daty/

17.02.2019, 18:00
WSTĘP: 35 zł, 30 zł

ZMIANA DATY

W związku z żałobą narodową w dn. 15-16.02, koncert odbędzie się w nowym terminie – w niedzielę, 17 lutego o godz. 18.oo.

Zakupione bilety zachowują ważność lub można je zwracać w punkcie zakupu.

17 lutego zapraszamy na koncert Mustaphy El Boudani – „Tradycyjna muzyka Sahary”.

Mustapha El Boudani – urodził się w tradycyjnej, wielodzietnej rodzinie Nomadów i pochodzi z południowej części Maroka, z wioski M’Hamid El Ghizalne, która znajduje się u wrót piasków Sahary. Jest wokalistą, gitarzystą i bębniarzem. Gra na kastanietach – karkabat oraz tańczy. Podczas koncertu muzyk zaprezentuje tradycyjny, autentyczny folklor oraz muzykę saharyjską graną w obecnych czasach (tu – gitara elektryczna). Utwory śpiewane są w języku Hassani (dialekcie Hassaniya). Piosenki opowiadają o przyrodzie, ludziach, zwierzętach, gwiazdach, miłości, Bogu, pustyni. Muzyk pracuje w Stowarzyszeniu Współpracy Polsko-Marokańskiej „Africae Deserta Project” i realizuje projekt „Górale na Saharze – Nomadzi w Beskidach”. Współpracuje z Fundacją Braci Golec i uczestniczy w imprezach w ramach projektu „Karpaty Łączą”. W 2008 roku ukazała się płyta CD El Boudani Mus „Nomad”, na której zagrali również nasi Górale Żywieccy – Kapela Po Pieronie oraz DudySkrzypce.

Koncert organizowany w ramach obchodów 60-lecia polsko-marokańskich stosunków dyplomatycznych, objęty honorowym patronatem Ambasady Królestwa Maroka.

Bilety: 35 zł, 30 zł
Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorzy:
Africae Deserta Project – Stowarzyszenie Współpracy Polsko – Marokańskiej
Karolina Krzywicka (MAiP)

Patronat honorowy: Ambasada Królestwa Maroka