Tradycje teatru lalkowego i maski Khon w Tajlandii – wykład

13.09.2019, 18:00
WSTĘP: wolny

13 września, zapraszamy na wykład „Tradycje teatru lalkowego i maski Khon w Tajlandii”, który wygłosi dr Pasakorn Intoo-Marn, tajski teatrolog i kierownik Wydziału Dramatu na Uniwersytecie Thammasat.

Pierwsza część wykładu będzie poświęcona m.in. teatrowi marionetkowemu Hun Krabok w Tajlandii.
Druga część wykładu dotyczyć będzie tajskiego tradycyjnego teatru maski – maski Khon – konwencji teatrowi maski występującemu wyłącznie na terenie Tajlandii i inscenizującemu wyłącznie historie należące do Ramajany.
Wykład będzie teoretycznym i praktycznym spotkaniem z maską i kostiumem Khon oraz systemem znaków obowiązujących przy inscenizacji teatru Khon.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Arkadiusz Klucznik, profesor Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego.
Wykład w j. angielskim, tłumaczony na j.polski.