Szlakiem pielgrzymim Strumiłły. W poszukiwaniu mitycznej Azji.

25.06.2021 - 25.06.2021

Zapraszmy do udziału w spotkaniu poświęconym „pielgrzymowi z okiem otwartym” – mistrzowi Andrzejowi Strumille. Wykład będzie dotyczył pasji pielgrzyma – artysty, jego inspiracji oraz fascynacji mistyką Dalekiego Wschodu. Spotkanie poprowadzi Maciej Magura Goralski – konsultant albumu Azja.Sacrum, na bazie którego powstała aktualna wystawa w Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki”

Maciej Magura Góralski współpracował wiele lat z Andrzejem Strumiłło, przy wystawach i spotkaniach muzealnych w Muzeum Azji i Pacyfiku. Artysta był mocno związany z Muzeum – wzbogacał je swoimi kolekcjami, oraz własnymi pracami. Przez wiele kadencji zasiadał w Radzie Muzealnej, był też autorem jego pierwszego oficjalnego logo.
Maciej Magura Góralski jest muzykiem, orientalistą, autorem tekstów. Grał w zespołach: Kryzys, Bakszysz, Rastaar, był prezenterem Radiostacji, Radia Kampus, Jazz Radia. Jest kustoszem w Muzeum Azji i Pacyfiku gdzie zajmuje się sztuką buddyjską, taoistyczną, chińską.

Podczas wydarzenia będziecie mogli kupić album Azja.Sacrum – ostatnią autorską książkę Andrzeja Strumiłły, w której pokazuje czytelnikowi bogactwo kulturowe Dalekiego Wschodu

Spotkanie odbędzie się w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki” na ul. Zamkowa 5/7, 25-009 w Kielcach!
Data wydarzenia: piątek 25 czerwca o godz. 18:00