WYDARZENIA

Image article

Szkło z Heratu. Rzemieślnicy, światło i minerały, czyli ruch w życiu muzealnej kolekcji

29.11.2022, 18:00
WSTĘP: Wolny
CYKL: Ruch jako forma życia. Spotkania i transformacje w przestrzeniach Azji

29 listopada zapraszamy na wykład „Szkło z Heratu. Rzemieślnicy, światło i minerały, czyli ruch w życiu muzealnej kolekcji”, który wygłosi Magdalena Zych, kustoszka Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

Wykład należy do cyklu seminariów „Ruch jako forma życia. Spotkania i transformacje w przestrzeniach Azji”, organizowanych we współpracy między Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka oraz Komisją Badań Azjatyckich przy Komitecie Nauk Etnologicznych PAN, przy finansowym wsparciu Polskiej Akademii Nauk. Seminaria towarzyszą otwarciu nowej wystawy stałej zatytułowanej „Podróże na Wschód”. Zaprowadzi ona zwiedzających przez miasta Jedwabnego Szlaku, pod łuki bazaru, do jurty mongolskich pasterzy i wokół jawajskiego pawilonu pendopo.
Każde z seminariów poświęcone będzie innemu obszarowi Azji prezentowanemu na wystawie, a jedno z nich dotyczyć będzie pracy muzealnej i wystawiennictwa. Poprosiliśmy wykładowców o skupienie się na przemianach, przemieszczaniu się, na mobilności ludzi, przedmiotów i idei.

Seminarium rozpocznie się o godz. 18.00 w Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie.

Wstęp wolny!

Będzie można też dołączyć online na platformie Zoom:
https://uni-potsdam.zoom.us/j/64152697936

Topic: Ruch jako forma życia
Meeting ID: 641 5269 7936
Passcode: 27890806