WYDARZENIA

Image article

RADCA Z REDAKTOREM PRZEZ AZJĘ JADĄ MOTOREM | opowieść Krzysztofa Renika

23.10.2022, 16:30
WSTĘP: Wolny

Opowieść anegdotyczna o motocyklowej podróży z roku 1999 przez Azję Centralną – od Aszchabadu w Turkmenistanie, przez Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan do Ufy na Uralu w Rosji.

Prelekcja w ramach programu Festiwalu Azji Centralnej w dniach 22-23 października 2022 r.

Krzysztof Renik – polski dziennikarz, pisarz, teatrolog, publicysta.
Od 1977 roku przebywał w Indiach i w krajach Azji Południowej i Południowo-Wschodniej (Afganistan, Pakistan, Nepal, Birma, Tajlandia, Malezja, Indonezja, Laos). Autor m.in. kilku książek o indyjskich sztukach widowiskowych oraz dwóch książek o odrodzeniu życia religijnego w krajach byłego Związku Radzieckiego. W swoim dorobku dziennikarsko-publicystycznym ma kilkaset artykułów i reportaży w periodykach polskich i zagranicznych, w tym m.in. w tygodnikach „Tygodnik Powszechny”, „Polityka”, „Wprost” oraz w kwartalniku Znad Wilii. W jego twórczości znajdują się również filmy dokumentalne o indyjskich i tybetańskich tradycjach widowiskowych.
Dziennikarz Polskiego Radia od 1992 roku, w tym przez blisko cztery miesiące 2004 roku korespondent wojenny w Iraku. Korespondent Polskiego Radia w Indiach i Azji Południowej (2007-2011). W Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia był m.in. współprowadzącym autorskiej audycji „Więcej świata” i „Świat w Jedynce”. Autor audycji radiowej „Kwadrans bez muzyki”, twórca magazynu Polskiego Radia o byłych Kresach II Rzeczypospolitej i ich mieszkańcach pt. „Świat Kresów”.

Wstęp wolny. Nie obowiązują wejściówki!