Powroty w Himalaje-Zanskar – wernisaż wystawy Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów

4.10.2018, 18:00

4 października 2018 r., o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów – „POWROTY W HIMALAJE – ZANSKAR”, organizowanej z okazji 30-lecia wypraw podróżników na himalajskim szlaku.

Zanskar – dawne królestwo leżące po północnej stronie zachodnich Himalajów jest osłonięty od wpływów monsunu. Krajobrazowo i kulturowo jest zbliżony do Tybetu.
To odcięte przez kilka miesięcy od świata miejsce zamieszkują niezwykle serdeczni ludzie. Od 1980 r. gdy wybudowano pierwszą i do tej pory wciąż jedyną drogę samochodową, zmieniło się tu więcej niż w ciągu kilku ostatnich stuleci. Mimo to, czas wciąż jeszcze płynie w Zanskarze znacznie wolniej niż u nas.
Autorzy wystawy – Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie przemierzyli góry Zanskaru na piechotę podczas swojej pierwszej podróży w Himalaje w 1988 r. Eksplorując przez 30 lat różne rejony Himalajów najchętniej powracają właśnie do Zanskaru.

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie
Podróżnicy, przewodnicy wypraw poznawczych i trekkingowych, autorzy pokazów slajdów, wystaw fotograficznych i książek o Himalajach. Prowadzą Agencję Podróżniczą Terra Incognita i organizują Festiwal TERRA.
www.terra.waw.plwww.festiwalterra.pl

4 października 2018 r., godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie

Wystawę można obejrzeć do 18 listopada 2018 roku.

Wystawie towarzyszą spotkania z autorami:
– 23 października: Powroty w Himalaje – Zanskar (pokaz slajdów)
– 30 października: Chadar – lodowym szlakiem do Zanskaru (pokaz slajdów
– 17 listopada: Z jakiem przez Himalaje (pokaz slajdów dla dzieci)
– 20 listopada: Jak zorganizować trekking w Himalaje (warsztaty)

Sponsor wystawy: Cewe
Kuratorka wystawy: Karolina Krzywicka