Pokaz klasycznego tańca indyjskiego kathak

11.06.2022, 18:00
WSTĘP: Dowolna dotacja na Fundację Poland House

Zapraszamy na pokaz klasycznego tańca indyjskiego kathak – w wykonaniu Magdy Niernsee i adeptów tej sztuki z Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Bharatanatyam – recital Apekshy Mundargi z Mumbaju.

Apeksha jest utytułowaną tancerką tańca Bharatanatjam i Patronką Fundacji Poland House, laureatką wielu nagród i jednocześnie, wnuczką pani Wandy Nowickiej Kashikar, jednej z polskich sierot z II WŚ, które znalazły dom w Indiach. Misją Fundacji Poland House jest prowadzenie rodzinnego domu dziecka w północnych Indiach.

Apeksha wykona klasyczny recital tańca świątynnego Bharatanatyam oraz opowie o niezwykłym życiu pani Wandy Nowickiej, jak również o projekcie rodzinnego domu dziecka dla sierot po pandemii Covid.

Magdalena Niernsee zaprezentuje choreografię autorstwa wybitnej tancerki – Aditi Mangaldas, opisującej 5 elementów natury – Guruve Namah. Opowie również o filozofii tańca kathak.
Adepci tańca z Muzeum Azji i Pacyfiku przedstawią efekty rocznej pracy na zajęciach.

Wstęp – bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Sklepu Muzeum.