Otedama – Japońska Gra Zręcznościowa – warsztaty rodzinne

14.04.2018, 10:15

[aktualizacja]

Drodzy Państwo! Mamy już komplet uczestników na najbliższe warsztaty „Otedama – Japońska Gra Zręcznościowa”

Zachęcamy do zapisywania się do newslettera edukacyjnego, w którym będziemy informować o planowanych przez nas wydarzeniach. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: edukacja@muzeumazji.pl

————————————————————————————————————————————————————————–

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu warsztatów rodzinnych, poświęcone japońskiej grze zręcznościowej – otedamie.

W pierwszej części zajęć Tomasz Madej (Dział Edukacyjny) zapozna uczestników z historią gry, nauczy podstawowych trików, a także zademonstruje inne odmiany gry, znajdujące się w ścisłym repertuarze gier i zabaw dzieci na całym świecie, na przykładach ze swojej kolekcji – z Indonezji, Korei Południowej, Mongolii, Hiszpanii i Polski.

W drugiej części Ewa Soszko (Pracownia Konserwacji Zbiorów) pokaże, że atrakcyjne spędzenie czasu wolnego nie musi być związane z zakupem drogich zabawek. Wystarczy odrobina wyobraźni i chęci do zaangażowania się w rodzinne działanie. Pod jej okiem rodziny wykonają własne zestawy niezbędne do zabawy w domu.

Gra w otedamę rozwija sprawności manualne, spostrzegawczość, refleks, wyobraźnię i kreatywność – to wszystko na najbliższych warsztatach w Muzeum Azji i Pacyfiku.
—————————————————————————————–
Informacje praktyczne:
Warsztaty odbędą się w sobotę 14 kwietnia.
– 10.15 – pierwsza grupa (muzeum jest czynne od 10.00);
– 12.15- druga grupa.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 -12 lat.
Wstęp 25 zł (bilet rodzinny dla dziecka i opiekuna; dla drugiego i kolejnego dziecka lub opiekuna – 15 zł).
Liczba miejsc jest ograniczona. Przyjmujemy zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową, prosimy wysyłać zgłoszenia na adres: dorotapasek@muzeumazji.pl
W tytule maila prosimy wpisać OTEDAMA. Natomiast w treści imię i wiek dziecka.