Noc Tygrysa w Muzeum Azji i Pacyfiku

18.05.2019 - 19.05.2019

W tym roku, podczas Nocy Muzeów, Muzeum Azji i Pacyfiku zabierze swoich gości do krainy tygrysa, kraju w Azji Południowej – Bangladeszu. To właśnie tygrys bengalski będzie bohaterem naszego wydarzenia i pojawi się osobiście w przestrzeni Muzeum.

Odwiedzający Muzeum, zarówno mali, jaki i duzi będą mogli nie tylko spotkać się oko w oko z tygrysem czy przybić z nim piątkę, ale także podziwiać tańce z Azji Południowej i wziąć udział w autorskim oprowadzaniu po nowej wystawie „Nodir Kule Kule – Z biegiem rzeki. Sztuka Bangladeszu”.
Ponadto ta noc będzie doskonałą okazją, aby przymierzyć stroje bangladeskie, zapisać swoje imię po bengalsku, czy przyozdobić dłoń wzorami z henny. Na najmłodszych będą czekać tygrysie maski oraz wiele innych atrakcji.

W trakcie Nocy Tygrysa organizacja WWF Polska będzie prowadziła zbiórkę na rzecz ochrony tygrysów w Azji, a w muzealnej kawiarni Lotus będą mogli Państwo kosztować przysmaki z Azji.

Pełen program wydarzeń związanych z Nocą Muzeów znajduje się na stronie www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/ oraz w aplikacji Going!