NOC MUZEÓW w Muzeum Azji i Pacyfiku

14.05.2022 - 15.05.2022
WSTĘP: Wolny

Jak co roku zapraszamy wszystkich na nocne odwiedziny w naszym Muzeum. W tym roku po dwóch latach wreszcie wracamy do takiej Nocy Muzeów, jaką wszyscy najbardziej lubimy. Przygotowaliśmy dla naszej publiczności bogaty program wydarzeń, w którym każdy znajdzie coś dla siebie!

PROGRAM NOCY MUZEÓW

18:10oprowadzanie z przewodnikiem dla dzieci, wystawa „Muzeum? A po co?”
18:30 – 19:30spotkanie „Ginące społeczności Papui-Nowej Gwinei” z podróżniczką Anitą Pogorzelską

Spotkanie z Anitą Pogorzelską – podróżniczką poszukującą ginących plemion, leureatką nagrody „Kolos 2019 – Wiecznie Młodzi”  będzie opowieścią o podróży marzeń, która – choć nigdy nie miała dojść do skutku – jest dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zapraszamy na relację z wyprawy na Papuę Zachodnią, w trakcie której Anita opowie o trekkingu po lesie deszczowym interioru Papui Zachodniej do plemienia Korowajów oraz do Doliny Baliem i zamieszkującego ją plemienia Dani.
19:30oprowadzanie kuratorskie, wystawa „Muzeum? A po co?”
20:00oprowadzanie kuratorskie, wystawa „Strefa Dźwięków”
20:30oprowadzanie w j. angielskim, wystawa „Muzeum? A po co?”
21:00pokaz sztuki Taekwondo Akademii Jaguar

Akademia Jaguar
태권도 (tae kwon do)

Podczas Nocy Muzeów będą mieli Państwo okazję zobaczyć profesjonalny pokaz taekwondo olimpijskiego. Przygotowany zostanie przez wielokrotnego złotego medalistę Mistrzostw Polski oraz medalistę Pucharów Świata – Eryka Rodzik wraz z podopiecznymi z Akademii Taekwondo Jaguar. Zaprezentują oni tajniki tradycyjnej, koreańskiej sztuki walki.
Styl taekwondo ma swoje korzenie już w starożytności. Stosowane dziś pozycje obronne, wyobrażone zostały na reliefach buddyjskich z okresu państwa Silla (I w. p.n.e. – VII w. n.e.). Zgodnie z założeniem twórcy tej dyscypliny, Choi Hong Chi, sztuka stopy i pięści miała służyć samoobronie, kontroli ciała przez umysł i samodoskonaleniu. Obecnie jest to jedna z popularniejszych sztuk walki i sport olimpijski.

Zapraszamy do odwiedzin strony Akadaemii Jaguar oraz ich strony na Facebooku.

22:00oprowadzanie w j. ukraińskim, wystawa „Muzeum? A po co?”
23:00 – 1:00 – swobodne zwiedzanie.

baner z tesktem [Noc muzeow 14.05.2022 w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie]