Muzyka Maroka – koncert Abdou Ouardi & Friends

23.11.2019, 18:00

W sobotę, 23 listopada, zapraszamy do Muzeum Azji i Pacyfiku, na koncert muzyki z Maroka.
W programie koncertu znajdą się tradycyjne pieśni Berberów, utwory z Sahary, a także pieśni Żydów sefardyjskich i klasyczne pieśni arabskie, które oddają bogactwo i zróżnicowanie tradycji muzycznych różnych grup etnicznych Maroka. Zaprezentuje je Abdou Ouardi – mistrz lutni arabskiej oud i kanunu, wokalista oraz wykładowca w konserwatorium muzycznym w Safi. Wielokrotnie występował na koncertach w Maroku i zagranicą. W ostatnich latach koncertował także w Polsce, wraz z grupą Jawa Ensemble: multiinstrumentalistą Lucyanem Wesołowskim i Adamem Rozenmanem. W 2018 roku wziął udział w prestiżowym Festival of Sacred Music w Fezie. Obecnie współpracuje z wieloma muzykami z całego świata, w tym z Aradem Emamgholi. Gościem specjalnym koncertu będzie wokalistka z Maroka – Samiya Koessler.
Podczas koncertu usłyszymy melodie i pieśni w języku arabskim, berberyjskim, hebrajskim, ladino i hiszpańskim.

Wystąpią:
Abdou Ouardi (oud, kanun, wokal)
Samiya Koessler (wokal)
Lucyan Wesołowski (bansuri, sitar)
Arad Emamgholi (daf)

Koncert organizowany w ramach cyklu „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, promującego wystawę stałą „Strefa Dźwięków”.

Bilety w cenie 35 zł, 30 zł (ulgowy) dostępne są także w przedsprzedaży, codziennie w godz. 10.00-18.00, oprócz poniedziałków i świąt.
Liczba miejsc ograniczona.

Organizacja: kustosz Karolina Krzywicka