WYDARZENIA

Image article

Korea z kobiecej perspektywy | spotkanie autorskie z Małgorzatą Sidz

20.06.2023, 18:00
WSTĘP: Wolny

Przy obecnej modzie na Koreę Południową jesteśmy wręcz zalewani obrazami pięknych idolek tańczących w zespołach kpopowych czy też aktorek w serialach grających role niezależnych singielek odnoszących sukcesy zawodowe bądź zaradnych nastolatek, które same obierają swoją drogę życiową.

Codzienność poza ekranem jawi się nieco mniej kolorowo, a konserwatywne podejście do roli kobiet w społeczeństwie i rodzinie jest nadal tym dominującym. Małgorzata Sidz poprzez głębokie i intymne rozmowy z Koreankami przybliża dotąd nieznany ich obraz. Jej bohaterki szukają swojego miejsca wśród konserwatywnych wartości, które zamykają je w domu i odzierają z marzeń. Ich historie to opowieści o młodości i starości, rodzinie i pracy, ale też o koreańskiej tradycji, historii, wojnie, diasporze, oraz, oczywiście, o jedzeniu.
O autorce:
Małgorzata Sidz (ur. 1990) – japonistka, filmoznawczyni, magister studiów poświęconych Azji Wschodniej na Uniwersytecie w Turku w Finlandii. Jej życie i serce są rozdarte między Północą (Szwecja, Finlandia, Dania, Kanada) i Wschodem (Japonia, Korea Południowa).
Książka Małgorzaty Sidz „Mądre matki, dobre żony. Kobiety w Korei Południowej” ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński w 2023 roku. Publikacja będzie do nabycia w trakcie spotkania.
Wstęp bezpłatny/wolny