Koncert muzyki kurdyjskiej

19.06.2021 - 19.06.2021
WSTĘP: Biletowany

19 czerwca Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na wyjątkowy koncert tradycyjnej muzyki kurdyjskiej, którą zaprezentują znakomici artyści:

FERESHTEH BIDAD – wokal
JAHYAR IRANI – santur
ARAD EMAMGHOLI – daf
APSARA AFSANESARA – taniec

W programie koncertu znajdą się pieśni kurdyjskie w wykonaniu FERESHTEH BIDAD, wokalistki, która wystąpi po raz pierwszy przed polską publicznością. Towarzyszyć jej będą na scenie: ARAD EMAMGHOLI –wirtuoz dafu, tradycyjnego bliskowschodniego bębna obręczowego oraz JAHYAR IRANI – mistrz santuru, jednego z najstarszych i najważniejszych instrumentów perskiej muzyki klasycznej. Dopełnieniem koncertu będzie taniec kurdyjski w wykonaniu Apsary Afsanesary, tancerki specjalizującej się w tańcach z Iranu i Azji Centralnej.

Koncert należy do wydarzeń towarzyszących aktualnej wystawie czasowej „Kobieta, życie, wolność – życie codzienne i zaangażowanie społeczne kurdyjskich kobiet w Kurdystanie i diasporze„, dostępnej do 30 czerwca 2021 r.

Sobota, 19 czerwca, godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku,
ul. Solec 24 w Warszawie

Bilety: 40 zł, 35 zł

Liczba miejsc ograniczona!
Bilety dostępne w przedsprzedaży w sklepiku muzealnym, codziennie w godz. 12.00-18.00 (oprócz poniedziałków).

Koncert organizowany z zachowaniem zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią Covid19. Uczestnicy wydarzenia mają obowiązek nosić maseczki ochronne.