Koncert tradycyjnej muzyki indonezyjskiej Warsaw Gamelan Group

25.06.2022, 18:00
WSTĘP: Wolny - bezpłatne wejściówki
CYKL: Bliżej Azji

Zapraszamy serdecznie na koncert tradycyjnej muzyki gamelanowej z cyklu „Bliżej Azji”, który będzie jednym z punktów programu weekendu otwarcia pierwszej wystawy stałej w Muzeum Azji i Pacyfiku.

Gamelan to zespół złożony głównie z instrumentów metalowych, wśród których można wymienić między innymi gongi i sztabkowe instrumenty uderzane pałkami przypominającymi młotek. Poza metalofonami usłyszeć można również bambusowy flet suling lub instrument smyczkowy rebab.

Całość łączy bęben kedang pełniąc niejako rolę lidera. Orkiestra ta, odsłania przed słuchaczami niezwykłe dźwięki jednej z wysp Indonezji, kraju barwnego i różnorodnego etnicznie.

Warszawska Grupa Gamelanowa jest pierwszym w Polsce zespołem prezentującym muzykę z Jawy Środkowej. Instrumenty, na których gra zostały sprowadzone przez Ambasadę Republiki Indonezji, a część muzyków z grupy doskonaliła swój warsztat studiując na wydziałach muzyki gamelanowej na Jawie. Grupa ma w swym repertuarze zarówno uroczyste utwory wykonywane na dworach, w teatrach i podczas różnego rodzaju uroczystości, jak i współczesne kompozycje pisane na ten skład instrumentów.

Wstęp: bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie Muzeum od 1-15.06.2022 i w dniu koncertu w miarę dostępności.
Liczba miejsc ograniczona!

Koncerty z cyklu „Bliżej Azji” finansowane ze środków Fundacji PZU