Koncert PersoPolish z okazji perskiego Nowego Roku

20.03.2018, 18:00
WSTĘP: 30 zł, 25 zł

20 marca zapraszamy na koncert zespołu PersoPolish z okazji perskiego Nowego Roku – Nouruz.

Zespół PersoPolish wystąpi w składzie:
Mohammad Rasouli (nej)
Karolina Skrzyńska (wokal)
Mateusz Szemraj (oud)
Robert Siwak (instrumenty perkusyjne)
Arad Emamgholi (daf)

Nouruz jest tradycyjnym świętem rozpoczynającym się w dniu równonocy wiosennej. Obecnie święto Nouruz oprócz Iranu jest obchodzone także w Afganistanie, Tadżykistanie, Azerbejdżanie, Turkmenistanie, Kazachstanie, Tatarstanie, Indiach, Pakistanie, Bangladeszu, wielu regionach Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Kaukazu, a także w części Chin.
10 maja 2010 zostało proklamowane przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją A/RES/64/253, jako święto międzynarodowe i obchodzone jest 21 marca. W 2009 roku Nouruz zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Przed i po koncercie zapraszamy także na stoiska z kulinariami i rękodziełem z Iranu.

Wtorek 20 marca 2018 r., godz.18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie

Bilety na koncert: 30 zł, 25 zł (dostępne w przedsprzedaży w sklepiku muzealnym).

Liczba miejsc jest ograniczona.