WYDARZENIA

Image article

Koncert muzyki indyjskiej – Jignesh Sheth & Lucjan Wesołowski

20.01.2018, 18:00
WSTĘP: 30 zł, 25 zł

20 stycznia zapraszamy do Muzeum Azji i Pacyfiku na koncert muzyki indyjskiej, w ramach naszego cyklu spotkań „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, promującego ekspozycję stałą „Strefa dźwięków”: https://www.muzeumazji.pl/wystawy/wystawa-stala/

Podczas koncertu usłyszymy i zobaczymy troje artystów z Indii i Polski, których łączy miłość do sztuki Indii.

Jignesh Sheth, wirtuoz indyjskich bębnów tabla, założyciel szkoły muzycznej versatile, zdobył nagrody na prestiżowych konkursach, wystąpił na festiwalach w Egipcie i Libii. Jego żona Jigna Dixit jest znakomitą wykonawczynią i nauczycielką tradycyjnego indyjskiego stylu tańca kathak.

Lucjan Wesołowski (Lucyan) jest jednym z nielicznych polskich muzyków grających na indyjskich instrumentach sitar (instrument strunowy z rodziny instrumentów lutniowych) i bansuri (flet bambusowy). Gra też na innych instrumentach i komponuje, śpiewa piosenki poetyckie. Nagrał 29 CD z własną muzyką wydanych w Polsce, we Włoszech, USA i na Węgrzech. Pokaże słuchaczom, oprócz instrumentów na których zagra, także inne, rzadko spotykane instrumenty indyjskie jak sarod i esraj.

Repertuar koncertu to utwory indyjskie oraz kompozycje Lucyana oparte na motywach indyjskich.

Słuchacze będą mogli przyłączyć się do muzyków, śpiewając wraz z nimi mantry.

Sobota 20 stycznia 2018 r., godz. 18.00
Bilety: 30 zł, 25 zł
(dostępne w przedsprzedaży w sklepiku muzealnym, codziennie oprócz poniedziałków i świąt, w godz. 10.00-18.00).
Liczba miejsc ograniczona.